RŪDOLFA CEŠEIKO IZSTRĀDĀTĀ METODE 4x4

Rūdolfa Cešeiko izstrādātā metode 4×4 ir balstīta uz Latvijā un Norvēģijā veiktiem medicīniskiem pētījumiem. Personīgā pieredze, dalība pētījumos un to vadīšana ir devusi būtiskus rezultātus, kas pierāda fizisko aktivitāšu pozitīvo ietekmi.

Ar mērķtiecīgām un efektīvām fiziskām aktivitātēm panāk iedarbību uz organismu šūnu līmenī. Tas uzlabo dzīves kvalitāti ārstēšanās procesā un stiprina veselību pēc ārstēšanās.

Inovatīvās nodarbības (4×4) optimizē fizioloģiskos procesus ķermenī, samazina nogurumu, vairo spēku, uzlabo pašsajūtu.

Nodarbības ir individuālas, treniņa metode tiek pielāgota katram indivīdam individuāli, atbilstoši viņa fiziskajām spējām.

Nodarbības pamatuzsvars tiek likts uz sirds un elpošanas sistēmas darbības spējām, (aerobā slodze) un neiromuskulāro aktivizāciju.

Parasti onkoloģijas pacienti būtiski samazina ikdienas fizisko aktivitāšu apjomu, līdz ar to, viņu spējas ievērojami pazeminās.

Epidemioloģiskie pētījumi pārliecinoši apstiprina, ka veicot mērenas līdz vidējas intensitātes aerobo un spēka treniņu 3 – 5 dienas nedēļā, par 20 – 50% sarūk relatīvais risks attīstīties vēzim, kā arī būtiski samazinās vēža recidīvs.

Svarīgi, ka fiziskās aktivitātes pēc diagnozes noteikšanas 53% gadījumu pagarina dzīvildzi, salīdzinot ar tādu pacientu daļu, kas paliek fiziski neaktīvi. Turklāt fiziskās aktivitātes palīdz veiksmīgi izturēt ieplānoto ārstēšanās kursu, ātrāk atgūt fizisko veselību un atgriezties ikdienas dzīvē.