PAKALPOJUMI

Individuāli pielāgotas fiziskās aktivitātes ikvienā  ārstēšanas periodā, tai skaitā limfodrenējoša masāža ar kompresijas pārsiešanu, limfātisko tūsku profilakse un ārstēšana.

Rūdolfa izstrādātā 4×4 metode

Fizisko aktivitāšu nodarbības

Rūdolfa Cešeiko izstrādātā metode ir balstīta uz Latvijā un Norvēģijā veiktiem medicīniskiem pētījumiem. Personīgā pieredze, dalība pētījumos un to vadīšana ir devusi būtiskus rezultātus, kas pierāda fizisko aktivitāšu pozitīvo ietekmi.

Ar mērķtiecīgām un efektīvām fiziskām aktivitātēm var panāk iedarbību uz organismu šūnu līmenī. Inovatīvās fizisko aktivitāšu nodarbības ārstēšanas procesā uzlabo dzīves kvalitāti, samazina nogurumu, vairo enerģiju, būtiski uzlabo organisma fizioloģiskos procesus, stiprina veselību un palīdz sekmīgāk organismam atgūties pēc ārstēšanās. Nodarbībās katrs cilvēks darbojas optimālas intensitātes robežās, ņemot vērā ārstēšanās procesu, individuālās nianses un fiziskās spējas.

Nodarbību pamatuzsvars tiek likts uz sirds un elpošanas sistēmu darba spējām un neiromuskulāro aktivizāciju. Parasti cilvēki, kas saskaras ar onkoloģiju būtiski samazina ikdienas fizisko aktivitāšu apjomu, līdz ar to, fiziskās spējas ievērojami pazeminās, apgrūtinot nozīmēto ārstēšanos. Epidemioloģiskie pētījumi pārliecinoši apstiprina, ka veicot mērenas līdz vidējas intensitātes aerobo slodzi un spēka treniņus 3 – 5 dienas nedēļā, par 20 – 50% mazinās risks attīstīties vēzim, kā arī būtiski samazinās vēža atkārtošanās iespējamība. Svarīgi, ka fiziskās aktivitātes pēc diagnozes noteikšanas 53% gadījumu pagarina dzīvildzi, salīdzinot ar tādu cilvēku daļu, kas paliek fiziski neaktīvi. Turklāt fiziskās aktivitātes palīdz veiksmīgi izturēt ieplānoto ārstēšanās kursu, ātrāk atgūt fizisko un psihoemocionālo veselību un atgriezties ikdienas dzīvē.

Pakalpojumi

Limfostāzes ārstēšana

Manuāla limfodrenējoša masāža

Indikācijas limfodrenāžai:

– agrīnā limfostāzes prevencija;
– limfodrenāža 2 mēn. pēc operācijas;
– mastektomija;
– mazā iegurņa onkoloģiskās operācijas;
– trombembolijas profilakse;
– post-trombotiskais sindroms;
– venozās tūskas;
– post-traumatiskā tūska;
– jauktas izcelsmes limfātiskā tūska;
– perifēro asinsvadu obliterējošā ateroskleroze;
– sensorie traucējumi, ko izraisa hemiplēģija.

Speciāla medicīniskā pārsēja izmantošana.

Kompresija ir visefektīvākais un fizioloģiski piemērotākais konservatīvas terapijas veids limfostāzes ārstēšanā. Ārstēšanas pirmais etaps ir atbrīvoties no tūskas – to dara, ar speciāliem kompresijas pārsējiem, kurus speciālā tehnikā vairākās kārtās stingri uzsaitē uz rokas vai kājas.

Kinezioloģiskā teipošana.

Teipu izmantošanas iespējas ir ļoti plašas. Ar teipu elastību tiek radīts virsādu paceļošs efekts, veidojot lielāku telpu zemādas zonā, kurā atrodas asinsvadi, limfvadi un visa veida receptori, stimulējot šķidrumu plūsmu.

Limfodrenāžas kursā optimālākais laika intervāls fizikālās medicīnas procedūru veikšanai ir 2-5 reizes nedēļā. Kursā ir 12-18-26 procedūras ar intervālu starp kursiem 1-2 nedēļas. Kustību aktivitātes ieplānojamas katru dienu. Procedūras ilgums ir 45 min -1,5 stundas. Ēterisko eļļu pielietošana ievērojami palielina masāžas efektivitāti.

Viens no sekmīgas limfātiskās tūskas ārstēšanas rādītājiem, piem., ir elastīgās rokas manžetes izmēra samazinājums par diviem izmēriem gada laikā.

Ar teipošanas palīdzību var uzlabot mikrocirkulāciju pie tūskas un mazināt sāpes, atbalstīt locītavu funkcijas.

Tā ir moderna metode, kuras pamatā ir kinezioteipošana sāpju mazināšanai, asinsrites, limfas atteces, muskuļu tonusa un muskuļu/locītavu darbības regulēšana.