PAKALPOJUMI

Individuāli pielāgotas fiziskās aktivitātes ikvienā  ārstēšanas periodā, tai skaitā limfodrenējoša masāža ar kompresijas pārsiešanu, limfātisko tūsku profilakse un ārstēšana.

Rūdolfa izstrādātā 4×4 metode

Fizisko aktivitāšu nodarbības

Rūdolfa Cešeiko izstrādātā metode ir balstīta Latvijā un Norvēģijā veiktos medicīniskajos pētījumos. 

Medicīnas doktors, fizisko aktivitāšu fiziologs un sertificēts ergoterapeits Rūdolfs Cešeiko viens no pirmajiem pasaulē veica pētījumu par efektīvu spēka vingrojumu ietekmi krūts vēža ārstēšanā, pierādot, ka mēķtiecīgas un pielāgotas fiziskās aktivitātes pozītīvi ietekmē organismu šūnu līmenī. 

Rūdolfa Cešeiko izstrādātā metode uzlabo dzīves kvalitāti kā ārstēšanās procesā, tā pēc terapijas, mazinot nogurumu un citas blaknes, vairojot enerģiju un spēku, kā arī būtiski uzlabojot organisma fizioloģiskos procesus.

Nodarbībās ikviens darbojas optimālas intensitātes robežās: kardio slodze un spēka vingrojumi tiek pielāgoti katra klienta individuālajām vajadzībām, ņemot vērā ārstēšanās procesa nianses un klienta fiziskās spējas. 

Onkoloģijas gadījumā ir svarīgi saglabāt ikdienas fizisko aktivitāšu apjomu arī ārstēšanās laikā. Pētījumi pārliecinoši rāda, ka mērena līdz vidējas intensitātes aerobā (kardio) slodze un spēka vingrojumi 3-5 dienas nedēļā par 20-50% mazina vēža attīstības risku un būtiski samazina iespējamību saslimt atkārtoti. 

Regulāras fiziskās aktivitātes pagarina dzīvildzi un palīdz veiksmīgāk pārvarēt ārstēšanās procesa blaknes, kā arī veicina fiziskās un psihoemocionālās veselības atgūšanu pēc terapijas, palīdzot sekmīgāk atgriezties ikdienas dzīvē. 

Pakalpojumi

Limfostāzes ārstēšana

Manuāla limfodrenējoša masāža

Indikācijas limfodrenāžai:

– agrīnā limfostāzes prevencija;
– limfodrenāža 2 mēn. pēc operācijas;
– mastektomija;
– mazā iegurņa onkoloģiskās operācijas;
– trombembolijas profilakse;
– post-trombotiskais sindroms;
– venozās tūskas;
– post-traumatiskā tūska;
– jauktas izcelsmes limfātiskā tūska;
– perifēro asinsvadu obliterējošā ateroskleroze;
– sensorie traucējumi, ko izraisa hemiplēģija.

Speciāla medicīniskā pārsēja izmantošana.

Kompresija ir visefektīvākais un fizioloģiski piemērotākais konservatīvas terapijas veids limfostāzes ārstēšanā. Ārstēšanas pirmais etaps ir atbrīvoties no tūskas – to dara, ar speciāliem kompresijas pārsējiem, kurus speciālā tehnikā vairākās kārtās stingri uzsaitē uz rokas vai kājas.

Kinezioloģiskā teipošana.

Teipu izmantošanas iespējas ir ļoti plašas. Ar teipu elastību tiek radīts virsādu paceļošs efekts, veidojot lielāku telpu zemādas zonā, kurā atrodas asinsvadi, limfvadi un visa veida receptori, stimulējot šķidrumu plūsmu.

Limfodrenāžas kursā optimālākais laika intervāls fizikālās medicīnas procedūru veikšanai ir 2-5 reizes nedēļā. Kursā ir 12-18-26 procedūras ar intervālu starp kursiem 1-2 nedēļas. Kustību aktivitātes ieplānojamas katru dienu. Procedūras ilgums ir 45 min -1,5 stundas. Ēterisko eļļu pielietošana ievērojami palielina masāžas efektivitāti.

Viens no sekmīgas limfātiskās tūskas ārstēšanas rādītājiem, piem., ir elastīgās rokas manžetes izmēra samazinājums par diviem izmēriem gada laikā.

Ar teipošanas palīdzību var uzlabot mikrocirkulāciju pie tūskas un mazināt sāpes, atbalstīt locītavu funkcijas.

Tā ir moderna metode, kuras pamatā ir kinezioteipošana sāpju mazināšanai, asinsrites, limfas atteces, muskuļu tonusa un muskuļu/locītavu darbības regulēšana.